Aké vyšetrenie doporučujete pri silných bolestiach hlavy?

Zodpovedané
18. mar 2019

Dobrý deň,

už dlhšiu dobu má trápia bolesti hlavy. Bola som na MR krčnej chrbtice a výsledky sú v poriadku. Neurologička v Ružomberku odporučila CT s angio, ale obvodná neurologička má odmieta poslať. CT bez angio bolo v poriadku. Lekárka ma poslala k ORL a výsledky sú tiež v poriadku.

V poslednej dobe sa budím aj v spánku na tlak v hlave v oblasti koreňa nosa. Opúchajú dutiny, slzia oči, zvoní mi v ušiach. Prednedávnom som mala embóliu a hlbokú žilovú trombózu.

Bojím sa, aby som v hlave niečo nemala.

Čo mám robiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri bolestiach hlavy sa okrem neurologického a ORL vyšetrenia zvyčajne realizuje aj očné vyšetrenie, pretože problémy so zrakom sú často sprevádzané bolesťami hlavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková