Ako dlho je človek infekčný?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

som v 32. týždni a som pozitívna na Covid-19. Mám nádchu, chytené dutiny, plno hlienov stekajúcich do hrdla a bolesť hlavy.

Môj gynekológ na mňa vybehol, že na poradňu môžem prísť až po negatívnom PCR teste. Vraj kontrolné PCR sa nerobí, lebo človek je infekčný maximálne 6 dní.

Je to pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

kontrolné PCR sa naozaj štandardne nerobí. Pozitivita môže pretrvávať a vy už nemusíte byť infekčná.

Pacient s Covid-19 je infekčný pokiaľ má príznaky. Teda vo Vašom prípade nádcha, bolesť hlavy a kašeľ. Štandardne by ste už po 10. dňoch nemali byť infekčná.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková