Ako dlho môže pretrvávať bolesť narazeného rebra?

Zodpovedané
19. okt 2022

Dobrý deň,

ešte v máji mi 2-ročná dcérka skočila kolenom na spodné rebrá na pravej strane. Odvtedy je to miesto bolestivé, ale iba pri stlačení. Inak bolesť nepociťujem. Necítim ju ani pri pohybe. Len už je to dlhá doba, tak rozmýšľam, či to môže byť aj niečo iné.

Na sono brušnej dutiny som bola pred 1,5 mesiacom a všetko bolo v poriadku. Dcérka sa ale po mne často váľa, aj sa naťahujem, tak neviem či je to stále dráždené a nedokáže sa to zahojiť.

Ako dlho môže pretrvávať bolesť narazeného rebra?

Ďakujem

Dobrý deň,

rebrá sú stále namáhané pri dýchaní, preto hojenie po nárazoch trvá dlhšie.

Ak sú stále bolesti, tak je vhodné doplniť ortopedickú kontrolu a lokálne používať protizápalové gély /Dolgit krém, Ibalgin, Diky sprej/.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková