Ako dlho môžem užívať liek Milgamma N?

Zodpovedané
28. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lieku Milgamma N.

Ako dlho sa môže užívať?

Užívam ju z dôvodu tinitu v uchu - klopkaniu. Absolvovala som vyšetrenia u ORL, fyziologicky ucho v poriadku, RTG krčnej chrbtice, CT hlavy, vrátane angiogramu, v poriadku.

Zajtra začínam brať Milgamma N tretí mesiac. Podľa neurologičky mám znižovať dávky, tak prechádzam postupne z 3 tabl/za deň na 1. Ucho sa mi trošku zase začína ozývať. Pri 3 tabletkách to bolo úplne bez problémov.

Je pravda, že nevyužitý vitamín B sa vylúči v moči?

Ďakujem

Dobrý deň,

Milgamma N by sa nemala užívať dlhšie ako 6 mesiacov. Môže spôsobiť neuropatie, preto Vám aj neurologička doporučila postupne znižovať dávku, pretože nižšia dávka by nemala spôsobiť neuropatie.

Doteraz nebola zaznamenaná vysoká hladina týchto vitamínov v krvi aj pri vysokom dávkovaní, preto sa nemusíte obávať hypervitaminózy pri dávke 3x1 tabletka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková