Ako dlho sa môže používať Tryptofan B?

Zodpovedané
21. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom Tryptofanu B.

Ako dlho sa môže použivať?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Tryptofan B je výživový doplnok, ktorý obsahuje aminokyselinu L-tryptofán a vitamíny B3 a B6.

Vitamíny skupiny B sú rozpustné v moči, preto pri nadbytku sa vylúčia z tela močom. Tryptofán je látka, z ktorej si naše telo vytvára serotonín, melatonín, vitamín B3 a acetyl koenzým A. Serotonín je hormón šťastia, reguluje napätie v nervovom systéme.

Ak máme v tele nedostatok serotonínu, tak sa to prejaví podráždenosťou, zlým sústredením, problémami so spánkom, v týchto prípadoch ľudia siahajú po tomto preparáte.

Užívanie Tryptofanu B by teda malo trvať pokiaľ nezmiznú uvedené ťažkosti, užívanie preparátu nie je návykové, pri jeho užívaní neboli pozorované zdravie poškodzujúce vedľajšie účinky,

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková