Ako liečiť Bércový vred?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom problému môjho otca, ktorý m Bércový vred. Trápi sa s tým už rok. Najskôr to mal na jednej nohe a teraz už aj na druhej sa mu začal robiť.

Čo nám odporúčate?

Ako môžme otcovi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najvhodnejšie by bolo vyhľadať chirurgickú ambulanciu, ktorá sa venuje chronickým ranám a tam Vám presne povedia ako ošetrovať tieto rany.

S ošetrovanín rán Vám môžu pomôcť aj zdravotné sestry, ktoré chodia priamo domov k pacientom. Ide o agentúru - ADOS. Praktický lekár vypíše formulár pre ADOS. Takáto zdravotná starostlivosť je hradená z Vášho poistenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková