Ako liečiť boľavé lýtko?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobrý deň,

bola som na RTG, lebo mi napuchla ľavá noha. Bolesť mi ide od kotníka. Aj päta ma bolela. Keď idem dlhšie, tak ma začne bolieť celé lýtko.

Je to ako keby dostanem kŕč. Tlačí ma v zadnej časti kotníka. Na RTG mi povedali, že mám výrastky a slabé päty.

Môže mi ísť bolesť až do lýtka?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém s pätou môže spôsobiť to, že bolesť vyráža až do lýtka, keďže sa tam upína veľa šliach a svalov.

Je vhodné brať aspoň 5 dní lieky proti bolesti a zápalu. Mali by ste sa poradiť s fyzioterapeutom ohľadom cvičenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková