Ako liečiť boľavé rameno?

Zodpovedané
17. okt 2021

Dobrý deň,

dlhodobo ma bolí ľavé rameno. Je to asi z práce, lebo ho dosť zaťažujem. Keď som v kľude, tak nebolí. Bolí len pri určitých a aj bežných činnostiach. Napr. keď potrebujem zdvihnúť ruku, otočiť v nejakom uhle, zdvihnúť ťažšiu váhu - nezdvihnem.

Lekárom sa pokiaľ možno vyhýbam a PN nechcem byť.

O aký problém môže ísť?

Čo mi pomôže?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aby sme mohli určiť diagnózu, tak je potrebné doplniť ortopedické vyšetrenie, kedy Vám urobia RTG ramena, môžete tam mať kalcifikát, impingememt syndróm, poškodenie šliach alebo samotného kĺbu.

Lieky tlmiace bolesť a zápal Vám zmiernia ťažkosti. Z voľnopredajných môžete vyskúšať napr. Veral, Brufen. Taktiež je vhodné lokálne použiť protizápalové gély alebo masti, napr. Dolgit, Ibalgin.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková