Ako liečiť bolesť na hrudi a pálenie?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápi bolesť na hrudi a pálenie. Bola som u svojho lekára a ten mi dal lieky na srdce vzhľadom k tomu, že EKG mu ukázalo zväčšenú ľavú predsieň a sínusovú tachykardiu.

Užívam Corvitol 1-0-1 a na búšenie Corvaton 2 mg 1-0-1. Už dva týždne sa neviem dostať na kardiologické vyšetrenie. Včera som bola na pohotovosti, kde mi odmerali tlak a popočúvali srdce. Vraj je to v poriadku. EKG mi neurobili, lebo im nešlo. Dali mi niečo na chrbticu.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte bolesti na hrudníku, tak je potrebné doplniť kardiologické alebo interné vyšetrenie. Ak by mali lekári, ktorí Vás vyšetrovali podozrenie na vážnejší problém so srdcom, tak určite by Vás poslali akútne za špecialistom.

Ak sa Vaše ťažkosti zmiernili po tom, ako Ste užili lieky od bolesti, tak problém bude najskôr v chrbtici.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková