Ako liečiť bolesť päty?

Zodpovedané
10. feb 2021

Dobrý deň,

už asi mesiac ma pri určitom pohybe/polohe bolestivo páli päta. Natieram si Diclobene, Dolgit a Alpou. Bolesť po čase prestávala, ale teraz ma bolí pri chôdzi päta pri došliapnutí.

Nemám nikde opuch a na dotyk ma to neboli. Len mi to je nepríjemné.

Čo s tým je?

Čo si mám kúpiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vás bolí päta, tak na päte môže byť prítomná tzv.ostroha - Calcar calcanei. Preto je najvhodnejšie ísť za Vašim lekárom, ktorý Vás môže odoslať na RTG päty.

Ak sa potvrdí ostroha, tak lieči sa to pomocou ultrazvuku rázovou vlnou alebo pomocou rádioterapie. Pri bolestiach sa podávajú lieky a gély tlmiace bolesť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková