Ako liečiť bolesť v konečníku?

Zodpovedané
21. jún 2020

Dobrý deň,

mám bolesť v konečníku už vyše pol roka. Pred 10 mesiacmi som rodila. Mám vnútorné zapálené hemoroidy aj vonkajšie, vyskúšala som niekoľko masti aj čapíkov. Žiaľ neúspešne.

Minulý týždeň som bola na rektoskopii a zistili mi spomínaný zápal a trhlinky v konečníku. Predpísali mi Detralex, Prokto Glyvenol masť miešať s Framykoinom a votrieť do konečníka. Nič mi nepomáha, stále cítim pichanie, pálenie v konečníku.

Mám začervenaný celý konečník z vonkajšej strany a odlupuje sa mi koža dole.

Čo si mám dať, aby to už konečne prestalo?

Môžem mať mykózu v okolí konečníka?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zahojenie trhlín a hemoroidov trvá niekedy veľmi dlho. Ak sa Vám odlupuje koža v oblasti konečníka, tak by Ste mali navštíviť dermatológa, ktorý Vám odporučí liečbu, koža sa mohla podráždiť používaním rôznych prípravkov, ktoré si teraz dávate.

Na trhliny môžete ešte vyskúšať Rectogesic masť, ktorá urýchľuje hojenie trhlín.

Ak sa nezlepší lokálny nález, tak bolo by vhodné konzultovať lekára - chirurga za účelom ďalšej liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková