Ako liečiť bradavice v okolí pošvy?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

som 2 mesiace po pôrode a v okolí pošvy sa mi urobili bradavice.

Ako by som ich mala liečiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

liečba bradavíc v oblasti intímnych miest patrí do rúk detmatológa.

V niektorých prípadoch sa odoberajú vzorky z bradavíc a posielajú sa na rozbor, či sa náhodou nejedná o HPV infekciu.

Najčastejšie sa takéto bradavice odstraňujú pomocou dusíka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková

Dobrý deň,
Liečba bradavíc v oblasti intímnych miest patrí do rúk dermatológa. Zvyčajne sa to rieši pomocou dusíka, v niektorých prípadoch podľa zváženia dermatológa sa odoberá z bradavíc vzorka, či sa nejedná o HPV infekciu, preto je potrebné kožné vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková