Ako liečiť ekzém v oblasti konečníka?

Zodpovedané
12. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ekzému v okolí konečníka. Už viac ako 1,5 roka používam rôzne krémy a nič nepomáha. Túžim po druhom dieťati, ale bojím sa otehotnieť.

Obvodná lekárka mi predpísala Imacort, ale ten mi moc nepomohol. Viem, že najlepšie by bolo ísť za kožným lekárom, ale popri malej dcérke je to dosť problematické. Teraz mi trochu pomáha kalciová masť. Mám pocit, že môj problém mi iba tlmí, ale nerieši.

Aký máte názor na mastičku Beloderm?

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Imacort je krém, ktorý okrem iných zložiek obsahuje aj kortikoid, avšak v menšom zastúpení ako Beloderm, čo je masť s obsahom kortikoidov.

Ak je ekzém mokvavý, tak by som odporučila ho najprv vysušiť napr. Imazol pastou alebo zinkovou masťou, a následne vyskúšať na tri dni Beloderm.

Ak ťažkosti neprejdú, tak asi by bo najvhodnejšie vyšetrenie u dermatológa. Dôležité je dodržiavať hygienu a nosiť iba bavlnené spodné prádlo.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková