Ako liečiť hlieny v hrdle?

Zodpovedané
6. nov 2019

Dobrý deň,

už tretí deň mam hlieny v hrdle. Nádchu nemám skoro žiadnu a ani kašeľ. Len hlieny ma trápia. Snažím sa ich vykašľať a z toho som trošku zachrípnutá. Keď sa ich snažím vykašľať, tak ma až bolí v hrdle.

Užívam Solmucol a kalciový sirup.

Je ešte niečo, čo mi odporúčate užívať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na odhlienenie si môžete dokúpiť v lekárni Soledum, ide o voľne predajný preparát.

Ak by pretrvávala bolesť v hrdle a hlieny, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára, ktorý podľa vyšetrenia zváži, či sa urobí výter z hrdla.

Na bolesť hrdla môžete použiť Jox sprej, Tantum verde alebo Glimbax.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková