Ako liečiť hnisavé mandle?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

dlhodobo a často mám pocit škriabania v hrdle. Cítim v ňom hlien a mám biely povlak na jazyku i napriek tomu, že si ho denne čistím a dodržiavam ústnu hygienu. Tiež cítim nepríjemnú pachuť v ústach. Priateľka mi potvrdila, že mi zapácha z úst. Občas sa mi v mandliach objavia biele tvrdé útvary, prípadne pri zatlačení na mandľu z nej vyteká menšie množstvo tekutého páchnuceho hnisu. Tiež sa často cítim unavený a bolieva ma hlava.

Ako by som mal ďalej postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte dlhodobo problémy s hrdlom, tak je potrebné urobiť ster z hrdla. Ak bude nález pozitívny, tak následne preliečiť antibiotikami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková