Ako liečiť hrčku okolo konečníka?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

okolo konečníka sa mi urobila hrčka, ktorá na dotyk bolí a svrbí. Už som to raz mala a prepichovali mi to. Takmer som od bolesti plakala. Zrejme je to absces.

Prečo sa mi to tam opakovane tvorí?

Je to nejaká infekcia?

Existuje nejaká voľnopredajná mastička, ktorá to vylieči?

Ďakujem

Dobrý deň,

abscesy sa zvyknú u niektorých ľuďoch opakovať, ak je už vytvorený a bolestivý, tak najvhodnejšie je, aby ho ošetril chirurg.

Zatiaľ môžete lokálne použiť masť ichtoxyl, ktorá by mala pomôcť uvoľniť obsah abscesu. Ak by došlo k otvoreniu, tak ranu treba dôkladne vyčistiť pomocou Betadine alebo peroxidom vodíka. Takýto nález by mal vidieť chirurg.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková