Ako liečiť otlaky z pracovnej obuvi?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

mám novú prácu a doteraz som nenosila pracovnú obuv. Hneď ako som nastúpila, tak o pár dní sa mi začali objavovať otlaky. Jeden bol veľký a hneď pukol. Začala ma bolieť noha, keď chodím.

Teraz mám otlaky po nohe na ľavej a opúcha mi noha. Počas chodenia ma bolí celá noha, dole nart a spodok aj päta. Mám otlak medzi palcom a ďalším prstom.

Po porade s pedikérkou si na to dávam dezinfekciu a octanovú masť. Podľa mňa sa to nezlepšuje. Vpráci nemôžem mať tenisky. Práca je náročná, chodím cca 6 hodín vkuse.

Akú liečbu mi viete poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na prasknuté časti si môžete dávať Islugen plus. Určite by ste nemali pár dni nosiť uvedené pracovné topánky, noha by mala byť v suchu. Vhodné sú obklady na najviac začervenané miesta s Tanin alkoholom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková