Ako liečiť pleseň na tele?

Zodpovedané
8. okt 2019

Dobrý deň,

splesnivel nám nový matrac a pleseň som dostala na telo a na vlasy. Mala som biele fľaky po tele a veľa vlasov mi vypadalo. Ostali mi ako keby plešinky. Lekár mi dal na mesiac antimykotiká, ale fľaky mi stále ostali a vlasy mi nedorástli. Fľaky stále svrbia. Kožný lekár povedal, že to už nie je pleseň.

Čo mi môže byť a čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tieto zdravotné ťažkosti by mal riešiť dermatológ. Ešte by som odporučila vyšetrenie na imunoalergológii, aby sa zhodnotila funkcia imunitného systému.

Ak je prítomný nejaký imunodeficit, tak je potrebné podporiť medikamentózne imunitný systém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková