Ako liečiť popraskané cievky?

Zodpovedané
9. dec 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Občas sa mi stáva, že sa mi vytvorí petechia, resp. asi prasknutá cievka. A to najviac na stehnách a lýtkach. Po dvoch dňoch zmizne. Na odber krvi som bola pred mesiacom, ale stále sa bojím.

Doktorka mi povedala, že to nič nie je, ale veľmi málo mi k tomu vysvetlila. Mám sedavé zamestnanie, užívam cca 5 rokov antikoncepciu a mám silnejšie stehná.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

ak sú krvné testy v poriadku, tak si nemyslím, že by ste sa mali obávať.

Cievky zvyknú praskať a sú viditeľné aj pri začínajúcich kŕčových žilách. Na spevnenie steny ciev si môžete kúpiť Ascorutin a užívať dve tabletky denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková