Ako liečiť svrbenie v ušiach?

Zodpovedané
22. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho zvláštneho problému. Už niekoľko rokov pociťujem svrbenie v ušiach. Smeruje to ako keby až do hrdla a podnebia. Chvíľami je to neznesiteľné. Nie je to stále. Ale sú dni, keď to cítim stále a sú dni, kedy svrbenie necítim vôbec.

Najčastejšie to cítim ráno a večer. Bola som aj na ORL. Výtery mi nerobili. Poslali ma na alergológiu. Tam mi nič nenašli. Príznaky alergie nemám.

Čo mi odporúčate?

Čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú uvedené vyšetrenia negatívne, tak môže ísť o dráždenie nervu, ktorý sa nachádza v tejto oblasti.

Tu je vhodné užívanie vitamínov skupiny B, alebo môže ísť o psychický problém. Teda stres sa môže takto prejaviť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková