Ako liečiť tŕpnutie pravej ruky?

Zodpovedané
4. jún 2019

Dobrý deň,

už rok mi tŕpne práva ruka, palec, ukazovák a prostredník. Absolvoval som EMG vyšetrenie, no nič sa neukázalo. Lekár povedal, že mám problém s rukou. Som hudobník, hrám sa akordeóne.

Čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na regeneráciu nervov sa odporúča užívať preparáty s obsahom vitamínov B minimálne jeden mesiac, napr. Revitanerv alebo Milgamma.

Pri bolestiach sa podávajú preparáty tlmiace bolesť a zápal, napr. Dexadol, Flector, Aulin, Brufen a iné.

Pri hraní na akordeón je dôležité si spevniť zápästie elastickým obväzom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková