Ako liečiť úraz kolena v 35. týždni?

Zodpovedané
27. aug 2020

Dobrý deň,

som v 35. týždni a mala som banálny úraz. Išla som si rýchlo kľaknúť k dcérke, že ju dám na nočník a nejako ma prevážilo. Zviezla som sa na koleno (okolo 16. hodiny v nedeľu. Trochu to bolelo, opuch prišiel až večer o 20. hodine s jemnou bolesťou. Od polnoci triaška, zle, koleno nezohnem a ani úplne nevystriem.

Na ďalší deň som išla k lekárovi. Vyšetril ma hmatom, popozeral a do správy dal bez tekutiny, väzy pevné a že to nevyzerá na zlomeninu. Vzhľadom na graviditu ma na RTG nepošle. Takže podla pokynov: octanová masť, sťahovací obväz, ležím, noha je vyvýšená plus ju chladím.

Noha je stále spuchnutá. Od včera obrovské začervenanie, dnes už ide do modra. Keď nohu zložím, tak musím počkať, lebo cítim divný tlak a pulzovanie. Prejdem, ale noha je v jednej mierne ohnutej polohe s bolesťou a ťažko našľapujem (pokulhávam).

Nikdy predtým som nemala ani len podobný uraz, preto neviem, či ten priebeh je normálny.

Čo mi odporúčate?

Ako zmiernim opuch?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba pokračovať v odporúčaní lekára, ktorý Vás vyšetroval.

V tehotenstve sú veľmi obmedzené možnosti čo sa týka liečby. Opuch Vám zmierni octanová masť.

Dôležité je dodržiavať pokojový režim a pri zhoršení nálezu treba opäť navštíviť lekára, pretože ťažko sa hodnotí nález takto podľa popisu bez toho, aby som videla ako to bolo predtým a teraz.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková