Ako pomôcť matke, ktorá má reakciu na pašternák?

Zodpovedané
25. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej matky. Včera robila v záhradke a vytrhávala pašternák. Hneď večer sa vyhádzala na bruchu a na nohách. Bola na chirurgii nasadili jej Flavin a Betadine, ale stále ju to svrbí. Vytvárajú sa jej pľuzgiere.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o alergickú reakciu, preto by bolo vhodné pridať k liečbe antihistaminiká (napr. Zodac, Omarit, Dithiaden) a kortikoidy.

Avšak dávkovanie treba dať podľa váhy, preto dávkovanie musí nastaviť lekár.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková