Ako postupovať, keď mám tŕpnutie končatín po očkovaní vakcínou Janssen?

Zodpovedané
5. sep 2021

Dobrý deň,

pred 4 dňami som absolvovala očkovanie proti Covid-19 vakcínou od J&J.

Od včera pociťujem jemné tŕpnutie nôh a rúk (na ľavej strane intenzívnejšie) a celkový pocit ťažkých nôh. Ak sa prejdem, pocvičím, pripadne pomasírujem, tak sa tŕpnutie zmierňuje.

V noci som si všimla, že tŕpnutie ustúpilo, ale mala som pocity seknutia v krížoch. Poslednú dobu som s tým mávala problém, keďže nosím 10 kg dieťa. Tlak aj pulz mám v poriadku.

Som v zahraničí a nemám možnosť problém konzultovať s lekárom.

Čo mi odporúčate?

ŠÚKL uvádza tŕpnutie ako častý a nezávažný vedľajší príznak J&J vakcíny, ale nie sú uvedené konkrétne detaily.

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže ide o vedľajší účinok nie nežiadúci, tak by mali ťažkosti spontánne ustúpiť. Ak by sa stav nezlepšil, tak je to potrebné nahlásiť Vášmu lekárovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková