Ako postupovať, keď som si našla pod pravým prsníkom pri hrudnej kosti tvrdú hrčku?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

pred týždňom som si po sprchovaní našla pod pravým prsníkom pri hrudnej kosti tvrdú hrčku. Okolie bolo červené a teplé. Bola som na sone, kde mi to diagnostikovali ako masitídu a predpísali antibiotika. Začervenanie zmizlo, ale hrčka mi ostala.

Mám veriť lekárke, ktorá robila sono, alebo ísť na špeciálne vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že môžete dôverovať lekárke, ktorá Vám robila sono.

Ak by išlo o nejaký podozrivý útvar, tak by to lekárka určite videla.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková