Ako postupovať pri podráždenom pankrease?

Zodpovedané
9. nov 2022

Dobrý deň,

absolvovala som sono, kde mi zistili podráždený pankreas. Mám aj občasné bolesti a lekár mi prikázal upraviť stravu. Dosť som sa zľakla.

Aký to môže mať celkový dopad na moje zdravie v budúcnosti?

Ako mám postupovať?

Čo iné urobiť okrem úpravy stravy?

Mám absolvovať aj odber krvi, prípadne si dať skontrolovať stolicu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak hrozí zápal pankreasu, tak je potrebné skontrolovať pankreatické enzýmy, teda zrealizovať odber krvi.

Pri podráždenom pankrease je dôležité dodržiavať diétu. Teda strava s minimálnym obsahom tuku, nenafukujúce jedlá, žiadny alkohol. K tomu si môžete kúpiť Pankreolan. Pri silnom zápale pankreasu je potrebná hospitalizácia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková