Ako postupovať v liečbe, keď je noha po prekonaní trombózy necitlivá?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

pacient prekonal trombózu. Pol roka bral injekcie a lieky na riedenie krvi, injekcie cca 2 mesiace. Posledné cievne vyšetrenie bolo v poriadku aj na hematológii. Pacient sa stále sťažuje, že má končatinu ako keby drevenú a necíti si prst na nohe. Cievny lekár povedal, že je to v poriadku, no v poriadku to nie je.

Aké ďalšie vyšetrenia by boli vhodné?

Je možné, že je to dôsledok trombózy a ten prst sa časom lepšie prekrví a bude mať znova v ňom cit?

Nebolo by vhodné ísť znova na hematológiu?

V čase vyšetrenia na hematológii bral lieky na riedenie krvi. Povedali, že lieky nevadia a vraj nemajú vplyv na výsledok

Mohli tieto lieky skresliť výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených ťažkostiach by som odporučila doplniť neurologické vyšetrenie. Dovtedy užívať Milgammu aspoň mesiac a minimálne 3 - 4 tabletky denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková