Ako prekonať únavu po mononukleóze?

Zodpovedané
16. aug 2022

Dobrý deň,

v júni mi môj doktor zistil, že som cca 3 mesiace dozadu prekonala mononukleózu. Ja som o tom vôbec nevedela.

Lekára som navštívila preto, lebo som 1,5 dňa po tréningu dostala neskutočnú únavu. Tá prešla po pár dňoch. Telo som nezaťažovala asi 10 dní. Potom som išla znovu do fitka. Únava sa opäť asi o 1,5 dňa vrátila. Tentokrát to trvalo cca 5 týždňov. Potom som išla znovu cvičiť a opäť sa mi po dvoch tréningoch vrátila unava.

Využívala som 2 krabice antivirotík Inomed. K tomu vitamín C, B, zinok a magnézium.

Výsledky z krvi:
AST - 0,41 v norme
ALT - 0,31 v norme
EBV-VCA igg- 59,68
EBV-ENBA 1 igg - 23,95
S_anti EBV - EA Igg - 0,90 hraničné

Ostatné hodnoty sú negatívne.

Sú moje výsledky v poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ako prekonať únavu?

Môj doktor mi len povedal dávkovanie liekov cez telefôn a nič viac.

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky svedčia o prekonanej mononukleóze, pečeňové testy máte tiež v poriadku. Únavový syndróm môže ešte pretrvávať, u pacientov sa odporúča vitamínoterapia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková