Ako riešiť moje problémy s chrbticou?

Zodpovedané
29. mar 2022

Dobrý deň,

už 2 roky mám problémy s chrbticou. Mávam veľké bolesti medzi lopatkami na drieku a aj v krčnej chrbtici. Absolvovala som MR, výsledky nič zvláštne neukázali.

Mám problémy s pohybom, nemôžem športovať. Robím maximálne uvoľňovacie cvičenia na chrbát. Po cvičení mám na druhý deň veľké bolesti chrbta a svalov, točenie hlavy, pocit na odpadnutie a ťažobu na žalúdku.

Absolvovala som aj vyšetrenia na gastroenterológii, vyšetrenia na boleriózu 8x, odbor miechového moku, vyšetrenia u ortopéda, neurológa. Nikto mi nič nevie povedať. Chodila som na rehabilitácie, na cvičenia kvôli chrbtici, akupunktúru, masáže. Podali mi injekciu pod CT pomedzi platničky v krčnej. Nebolí ma to stálle, ale 90% z roka áno. Niekedy som úplne bez bolesti aj 2-3 týždne a potom to príde znova.

Vraj sú to normálne nálezy a ľudia s nimi žijú.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa MR vyšetrenia naozaj nález na chrbtici nie je závažný.

U takýchto pacientov sa odporúča pravidelné cvičenie. Veľmi pomáha cvičiť tzv. SM systém, ďalej je vhodné dlhodobo užívať Milgammu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková