Ako riešiť reaktívnu uzlinu?

Zodpovedané
30. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred štyrmi rokmi som mala borderline tumor na vaječníku a epidermoidný karcinóm na krčku maternice. Mala som len 24 rokov a robili mi konizáciami krčok. Tumor na vaječníku bol nezhubný, ale vzali mi vaječník.

Pri operácii mi brali aj vzorky z uzlín, čriev a podobne. Všetko vyšlo ok. Avšak stále, keď idem na pet/ct, ct, magnetickú sa mi zobrazuje na pravej strane, kde mi brali vaječník - zväčšená uzlina. Momentálne o rozmere 14 x 11 mm.

Vždy mi povedia, že to bude len reaktívna uzlina a že keby to bola nejaká nádorová, tak za 4 roky už by som to mala všade.

Čo mi odporúčate?

Ako riešiť reaktívnu uzlinu?

Ďakujem

Dobrý deň,

reaktívna uzlina znamená, že lymfatická uzlina je väčšia, avšak nespĺňa kritériá uzliny podozrivej z nádoru.

Keďže ste v onkologickom dispenzári, tak nie je potrebné riešiť túto uzlinu, pretože sa Vám opakovane robí CT /PET CT vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková