Ako rýchlo by malo jedlo prejsť tráviacou sústavou?

Zodpovedané
1. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Keď zjem mak o cca 14:30 a už o 18:00 ho vidím, že mi prešiel tráviacou sústavou. Vidím ho na toaletnom papieri. Celkovo mám častú a redšiu stolicu.

Ako rýchlo by malo jedlo prejsť tráviacou sústavou?

Ďakujem

Dobrý deň,

u každého jedného z nás je doba trávenia iná. Niektoré potraviny prejdu tráviacim systémom rýchlejšie ako iné, tak je to aj pravdepodobne u Vás s makom.

Pokiaľ nemáte iné zdravotné ťažkosti, tak si nemyslím, že ide o zdravotný problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková