Ako sa dajú liečiť hemoroidy v tehotenstve, keď sa stále zhoršujú?

Zodpovedané
20. sep 2019

Dobrý deň,

v 6. mesiaci tehotenstva sa mi vytvorili hemoroidy. Aj keď som vystriedala oleje a rôzne mastičky z lekárne, hemoroid sa zväčšuje a je bolestivý.

Ako sa dajú liečiť hemoroidy v tehotenstve, ak sa stále zhoršujú?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve sa hemoroidy riešia pomocou čapíkov a mastí. Ďalej sa odporúča aj užívanie Detralexu - 2 tabletky denne. Tento preparát sa môže podávať aj v tehotenstve.

Okrem mastí a čapíkov je na trhu dostupný preparát aj pre tehotné ženy s názvom Repar.it H4. Ide o prírodný produkt z výťažkov z dubovej kôry a zmesi byliniek.

Ak sa nález nezlepší, tak by ste mali navštíviť chirurga.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková