Ako sa dajú liečiť popraskané žilky na nohách?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

praskajú mi žilky na nohách. V dolnej časti okolo členkov mám nepekné škvrny, ktoré sú až fialové.

Čo je príčinou ich vzniku?

Ako sa to dá liečiť?

Aké doplnky by som mala užívať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

popraskané žilky na nohách predstavujú prvý stupeň kŕčových žíl a vznikajú na podklade oslabenej cievnej steny žíl. Tieto žilky už nikdy úplne nezmiznú.

Odporúča sa nosenie kompresívnych pančúch, cievna gymnastika a užívanie preparátov, ktoré spevňujú stenu žíl, a to napr. Detralex alebo Flebaven.

Ak by sa nález na dolných končatinách zhoršoval, treba navštíviť cievneho chirurga, ktorý urobí sonografické vyšetrenie žíl dolných končatín a zhodnotí celkovo funkciu žilového systému končatín. Alebo Vám odporučí operačný zákrok.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková