Ako sa dajú riešiť vpadnuté ramená?

Zodpovedané
18. aug 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám 25 rokov a vpadnuté ramená. Od mladosti som nosila nesprávne podprsenky a čím som bola staršia, tak aj pribúdaním kíl a tehotenstvami je tento problém stále horší. Už veľa rokov mávam bolesti chrbtice a niekedy mám problém vyrovnať sa z predklonu.

5 rokov dozadu som kvôli tomu u ortopéda, ktorý to absolútne neriešil. Povedal iba, že mám trochu krivú chrbticu a vraj to nevadí.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že by ste mali navštíviť kvalitného fyzioterapeuta, ktorý Vás vyšetrí a naučí cvičiť rôzne cviky na chrbticu, napr. cvičenie SM systém.

Pri správnom cvičení sa vybuduje chrbtové svalstvo, ktoré drží stavce a pomáha tak k vyrovnaniu chrbtice a následne by sa mohol aspoň čiastočne upraviť aj Váš problém s vpadnutými ramenami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková