Ako sa lieči reakcia na chlad?

Zodpovedané
9. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho manžela. Na začiatku zimy mu popraskala koža na jednej ruke ako reakcia na chlad. Premasťuje si to Bepanthenom a bambuckým maslom. Jeden týždeň to má lepšie, druhý zasa horšie (viď. foto).

Manžel si stále myslí, že mu to zmizne.

Ako ho dostanem ku kožnému lekárovi?

Čo mu pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že s týmto nálezom by mal manžel navštíviť dermatológa, pretože produkty, ktoré používa mu zrejme nepomáhajú.

Pravdepodobne nepôjde iba o reakciu na chlad, na koži je už prítomný zápal. Môžete vyskúšať krém Cicaplast (od La Roche Possay), v lekárni by ste mali dostať vzorky, avšak najvhodnejšie je navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková