Ako sa liečia znížené trombocyty v tehotenstve?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

som v 15. týždni a zistili mi znížené trombocyty. Hodnotu mám pod 85. Dosť sa bojím.

Aký vplyv to bude mať na tehotenstvo?

Dá sa to liečiť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri prvom zistení znížených trombocytov je potrebné znovu opakovať odber krvi, pretože trombocyty reagujú veľmi rýchlo na zmeny v organizme.

Druhý odber môže byť v poriadku. Liečba závisí od príčiny, teda ak budú krvné doštičky stále nízke, tak treba pátrať po príčinách.

Znížená hodnota trombocytov predstavuje vyššie riziko krvácania.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková