Ako sa mám zbaviť pachute v ústach?

Zodpovedané
13. nov 2022

Dobrý deň,

už dlhšie pociťujem zmenu chuti v ústach, ktorá začala deň po vracaní. Predchádzala mu nevoľnosť z pizze. Mám pocit ako keby tá chuť išla z krajov a koreňa jazyka. Zároveň sa mi zväčšili papily na koreni jazyka a tvorí sa mi na ňom biely povlak. Stále tú pachuť cítim a počas dňa ma niekedy jazyk páli po stranách a na špičke. Absolvovala som gastrofibroskopiu so záverom, že mi diagnostikovali gastroduodenitídu. Zo zubnej, ORL a gynekologickej stránky, ako aj krvný obraz a stery z nosa a hrdla, mám všetko v poriadku.

Dlhodobo užívam magnézium, zinok a B-komplex, probiotiká a vyplachujem si ústa Corsodylom. Doteraz som bola chorá iba na chrípku a prekonala som zápal močových ciest. Každý ma len odbije, že to je z gastra. Tam tvrdia, že to nemá spolu žiaden súvis. Nie som pod tlakom ani v strese, v súkromí je všetko v najlepšom poriadku.

Ako sa mám zbaviť pachute v ústach?

Ďakujem

Dobrý deň,

s Vašimi tažkosťami by som dala ešte skontrolovať stolicu na Helicobaktera pylori.

Zmeny chuti v ústach môže ešte spôsobiť aj problém s nervom, ktorý inervuje jazyk. V tomto prípade vyskúšajte užívať Milgammu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková