Ako sa postupuje pri negatívnom a ako pri pozitívnom PCR teste, keď plynie karanténa z kontaktu s infikovanou osobou?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Spolu s deťmi sme od 20.2.2021 v karanténe. Vo štvrtok máme ísť na PCR test. Ak bude test negatívny, tak môžem ísť v pondelok do práce. To mi tvrdia v práci.

Ako je to zo žiadosťou o pandemické nemocenské?

Ešte nemáme súhlas, že žiadosť uznajú.

Máme dodržiavať 14 dňovú karanténu?

A čo v prípade, že budeme pozitívni?

Som alergička na liesku a brezovité stromy, ktoré začínajú kvitnúť. Hrdlo ma škrabe, pobolieva ma, mám aj nádchu, kýcham. Ja teplotu nemám, muž má 37,1.

Ako sa postupuje pri negatívnom a ako pri pozitívnom PCR teste, keď plynie karanténa z kontaktu s infikovanou osobou?

Ďakujem

Dobrý deň,

karanténu musíte dodržať 14 dní aj pri negatívnom PCR. Ak budete pozitívna, tak od dňa, kedy ste boli na teste Vám bude plynúť nová karanténa znovu 14 dní.

O pandemické nemocenské si musíte požiadať sama. Bližšie informácie sú zverejnené na stránke sociálnej poisťovne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková