Ako sa zbavím hrčky v pupku?

Zodpovedané
14. okt 2019

Dobrý večer,

v pupku sa mi objavila hrčka. Väčšinou sa objaví vtedy, keď niečo tažšie dvihnem a na druhý deň ju už tak necítim. Nie je bolestivá na dotyk, ale cítim menší tlak v pupku.

Pomôžu mi nejaké vitamíny alebo cviky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hrčka v pupku bude pravdepodobne pupočný pruh. Takýto pruh nezmizne.

Do budúcna sa môže iba zväčšovať, preto by bolo potrebné realizovať chirurgické vyšetrenie, kedy chirurg určí či je potrebná operácia, alebo Vám odporučí brušný pás.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková