Ako sa zbavím plesne?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už tretí rok sa pasujem s plesňami na koži. Začalo to pár fľakmi na dekolte, postupne sa mi pleseň rozšírila na celý chrbát a na krk. Dlhodobo používam sprej Candibene a teraz som začala s Imazolom. Sprej mi síce pomôže, pleseň zmizne, no a pár týždňov ju mám späť.

Ako sa zbavím plesne úplne?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s uvedeným problémom by ste mali navštíviť kožného lekára, ktorý by Vám odporučil liečbu.

Ak by sa zdravotný stav neupravil, tak by som odporučila doplniť imunoalergologické vyšetrenie, aby sa vyšetril stav imunitného systému.

Ak by sa odhalil nejaký imunodeficit, tak by sa zahájila liečba na zlepšenie imunitného systému.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková