Ako si vybavím vyšetrenie na potvrdenie, či mám Helicobacter pylori?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vyšetrenia na Helicobacter pylori.

Ako si vybavím vyšetrenie na potvrdenie, či mám Helicobacter pylori?

Môžem prísť k obvodnému lekárovi a povedať, že som toto našla na internete a chcem urobiť vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte symptómy (ťažoba po jedle, nadúvanie, pálenie záhy, bolesti brucha), ktoré svedčia o tom, že môže ísť o tuto infekciu, tak Váš lekár Vám určite doporučí toto vyšetrenie. Teda vyšetrenie stolice na prítomnosť antigénu H. pylori.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková