Ako vyriešim problém so svrbivými rankami na nohách?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

mám už dlhšiu dobu problémy s kŕčovými žilami na nohách. Doposiaľ som to neriešil, keďže mi nerobili žiadny väčší problém. V súčasnosti sa mi však objavili takéto rany a veľmi ma to svrbí. Pracujem ako kuchár a mám 31rokov.

Čo by ste mi poradili na môj problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

s takýmto nálezom je vhodné navštíviť dermatológa, ktorý vám odporučí lokálnu liečbu.

Pri takýchto kŕčových žilách by ste mali užívať Detralex a v práci nosiť kompresné podkolienky.

Taktiež je potrebné zvážiť aj operáciu varixov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková