Ako zistím, že mám určite pruh a nie tukový vankúšik?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

dnes som si na bruchu nahmatala hrču. Podľa mňa asi ide i pruh, som už po dvoch pôrodoch.

Ako zistím, že je to určite pruh a nie tukový vankúšik?

Nebolí ma to, len pri cvičení (pilates, plank), kde zapájam aj brušné svalstvo. Vtedy to viditeľne vidno.

Čo robiť v takomto prípade?

Čo doporučujete?

Môže sa s pruhom aktívne cvičiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by som Vám odporučila absolvovať sonografické vyšetrenie, na základe ktorého sa dá presne určiť, či ide o tuk alebo pruh.

Ak ide o pruh, tak mali by ste konzultovať chirurga ohľadom ďalšieho postupu. Pacientom sa zvyčajne odporučí brušný pás a následne sa chirurg rozhodne či je potrebné pruh operovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková