Ako zmierniť bolesť zápästia a palca?

Zodpovedané
5. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Počas tehotenstva mi pri pohybe palca praskalo v mieste vretennej kosti a zápästia. Mala som aj mravčenie v končekoch prstov. Momentálne dojčím, dieťa samozrejme aj nosím na rukách a bolesť a praskanie sa stupňuje. Úraz som nemala.

O aký problém ide?

Má to svoj počiatok práve v tehotenstve?

Dá sa to zmierniť domácou liečbou?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém so zápästím už mohol byť dlhšie a v tehotenstve sa Vám to prejavilo. Nemyslím si, že tehotenstvo Vám spôsobilo tieto ťažkosti.

Vaše zápästie bude pravdepodobne preťažené, pri praskaní v kĺboch je vhodné užívať kolagén. Následne by ste mali navštíviť ortopéda, ktorý by na základe RTG určil diagnózu a následne liečbu. Lokálne si môžete ešte zápästie potierať protizápalovými masťami ako napr. Dolgit krém, Ibalgin krém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková