Akou vakcínou sa preočkovávajú dospelí proti tetanu?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania.

Akou vakcínou sa preočkovávajú dospelí proti tetanu?

Je to iba proti tetanu, alebo je to aj proti záškrtu a čiernemu kašľu?

Bola som očkovaná pred 18. rokmi, tak by som sa chcela dať preočkovať. Mám ale trochu obavy z nežiadúcich účinkov.

Je nutné preočkovanie, alebo môžem mať ešte protilátky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dospelí sa očkujú proti tetanu každých 15 rokov, pretože hladina protilátok výrazne klesá.

Očkuje sa vakcínou, ktorá je iba proti tetanu alebo aj vakcínou, ktorá je proti tetanu, záškrtu, čiernemu kašľu a poliomyelitíde.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková