Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akú chorobu predstavujú neustále zelené hlieny?

Zodpovedané
23. apr 2019

Dobrý deň,

veľmi by ma zaujímal Váš profesionálny názor na môj zdravotný stav. Asi pred 5 dňami som stratila hlas, bez iných ťažkosti. Dávala som si Kalciový sirup. Po dvoch dňoch som už mala aj nádchu a začalo ma hrozne bolieť hrdlo. Celý víkend som preležala v posteli, kloktala slanú vodu, Kalciový sirup, morskú vodu a sem tam Olynth do nosa.

Jeden večer som mala teplotu 38,2°C a zimnicu, dala som Paralen a prešlo to. Neustále fúkam zelené husté hlieny z nosa, niekedy aj s krvou. Dávam si tabletky Sinupret forte. Cítila som sa akoby ma prišiel valec, cele telo a aj svaly ma boleli.

Včera som bola u lekárky na CRP a výter hrdla. Výsledok z CRP je 14 a výsledok z výteru bude zajtra. Lekárka mi zatiaľ nedala antibiotiká. Vraj je CRP nízke a počkáme na výsledky výteru.

Ja sa ale ani po 5 dňoch ležania necítim dobre. Telo ma už nebolí a ani hrdlo. No prešlo mi to nižšie a vykašliavam zelený hustý hlien a som stále zachrípnutá. Dutiny mám zapchaté a mám zelené hlieny.

Tretí mesiac robím v škôlke učiteľku a deti na mňa kašlú, kýchajú.

Čo mi môže byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by som určite počkala na výsledok výteru z hrdla. Ak by sa mali naordinovať antibiotiká, tak nech je to cielene na baktériu, ktorá spôsobila dané ťažkosti.

Na upchaté dutiny by som Vám odporučila Aerinaze a Erdomed, ktoré sú na lekársky predpis.

Aerinaze pomáha uvoľniť dutiny a Erdomed je mukolytikum. Znižuje väzkosť hlienu a uľahčuje vykašliavanie.


Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková