Akú vyrážku to mám na bruchu?

Zodpovedané
21. dec 2019

Dobrý deň,

na bruchu na ľavej strane sa mi objavila červená vyrážka, resp. škvrna o priemere asi 1 cm. Mám ju už asi 2 týždne. Je červená a suchá, žiadne výrastky alebo pľuzgiere. Keď som ju trošku poškriabala, tak sa odlúpla taká šupinka a je to tam suché.

Občas ma svrbí v oblasti brucha, ale nie je to časté. Jeden deň trošku pár minút, potom na druhý deň nič.

Mám tomu venovať zvýšenú pozornosť, alebo to zmizne?

Čo to môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je ložisko a koža suchá a svrbí, tak môže ísť o ekzém.

Ak by sa objavilo viac suchých ložísk, tak môže ísť o pityriasis rosea. Ide o kožné ochorenie, kedy príčina nie je známa, ale na tele na objavujú červene škvrny so šupinkami.

Ak by sa Vám nález zhoršil, tak je vhodné vyhľadať dermatológa.
Dovtedy je vhodné premasťovať si kožu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková