Akú vyrážku to mám pri slabinách?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

už druhýkrát sa mi vyhodila takáto vyrážka na vnútornej strane stehna v oblasti slabín. Asi pred rokom som mala vyrážku trochu vyššie a po pár dňoch mi to zmizlo. Zostala mi na dotyk pod kožou taká gulička. Na dotyk je nebolestivá, len ju viem nahmatať.

Teraz sa mi objavila zase trochu nižšie.

O aký problém ide?

Mám vyhľadať lekára?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o zápal mazovej žliazky. Nemyslím si, že hneď je nutné vyhľadať lekára. Treba si vyrážku odsledovať.

Ak by sa zväčšovala, bola by bolestivá, alebo by sa naplnila hnisom a vyrážky by pribúdali, tak vtedy je vhodné vyhľadať odborníka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková