Aký je môj celkový nález z magnetickej rezonancie?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

bola som na magnetickej rezonancii a oznámili mi, že mám prasknutú platničku. Vo výsledku je oveľa viac popisov a rada by som poznala svoj celkový stav.

Aký je záver z môjho vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

najzávažnejší nález je Vami spomínaná prasknutá platnička, ostatné nálezy nie sú závažné.

Máte zúžené medzistavcové priestory v medzi týmito dravcami L4/5, L5/S1. Schomrlove uzly sú patologické vyklenutia medzistavcových platničiek do okolitých stavcov, vyskytujú sa pomerne často.

Retroverzia uteru znamená, že maternica je orientovaná ku krížovej kosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková