Aký je môj záver z MRI vyšetrenia?

Zodpovedané
14. mar 2021

Dobrý deň,

absolvovala som z MRI a záver je nasledovný: Obr. neurovaskularneho kontaktu AICA I. sin na priebeh n. VII a n . VIII I.sin. A tiež zhrubnutý mukeperiost sinus maxillaris I.dx.

Čo to prosím znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa popisu MR sa dá usúdiť, že jedna cieva v mozgu sa dotýka dvoch nervov, čo Vám môže spôsobovať ťažkosti.

Zhrubnutý mukoperiost predstavuje zhrubnutú sliznicu v pravej čeľustnej prínosovej dutine, môže ísť o chronický zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková